Wędkarstwo to niezwykle spokojny, a co za tym idzie, wyciszający sport. Wiele osób ceni wędkarstwo właśnie za to, że po ciężkim tygodniu pracy, wybranie się na kilka godzin wędkowania, pozwala się zrelaksować, oczyścić myśli i po prostu odpocząć. Obcowanie z naturą, szum wody a do tego jeszcze sukces w łowieniu sprawiają, że po takim dniu czujemy się zrelaksowani.

Idealny kołowrotek

Kołowrotek to element wyposażenia każdego wędkarza. Bez niego wędkarstwo nie mogłoby istnieć. Kołowrotek firmy okuma model 8k określany jest mianem kołowrotku karpiowego, ponieważ wykorzystywany jest w głównej mierze do łowienia właśnie tych ryb. Dobry jakościowo kołowrotek okumia 8k, jest innowacyjnym kołowrotkiem z tzw. długim rzucaniem.

8k

Technologia zastosowana w kołowrotku okumia 8k została opatentowana. Kołowrotek zawiera innowacyjny układ hamulcowy wirnika oraz sam wirnik z osłoną szczotkową, a do tego system szybkiego ustawiania anty-odwrotnego. I choć to typowo wędkarska terminologia, to już sam opis sprawia wrażenie, że sprzęt jest wart swojej ceny. Co więcej 8K jest wyposażony w układ przeniesienia napędu ślimaka, a także w super-powolny układ oscylacyjny. To dzięki niemu linia wieje prościej i mocno, zmniejszając tarcie podczas odlewania. Ten typ kołowrotka doskonale sprawdza się w przypadku wędkowania na szerokiej wodzie. Ze sprzętu będą zadowoleni szczególnie ci najbardziej doświadczeni wędkarze, dla których dobry sprzęt ma ogromne znaczenie.