Kulki proteinowe są bardzo popularne, ponieważ znacznie ułatwiają łowienie-a szczególnie karpi. Ich duża dostępność oraz bardzo przystępne ceny są nieocenione, jeżeli chodzi o łowienie ryb. To doskonała przynęta, która przyspiesza cały proces łowienia. Na rynku dostępne są różne odmiany kulek proteinowych (massive baits).

Massive baits – Bolsena Squid

Jedną z niezwykle popularnych odmian kulek proteinowych Massive baits https://barduta.pl/firm-pol-1537361665-Massive-Baits.html jest Bolsena Squid. Charakteryzuje się tym, że spośród wielu dostępnych odmian kulek proteinowych, to właśnie te mają najbardziej skomplikowaną recepturę. Kulki mają też swoją niezwykle ciekawą historię, ponieważ zostały opracowane specjalnie na Mistrzostwa Świata WCC Bolsena (w 2012 roku) i już wtedy stały się popularne, ponieważ łowiono na nie piękne karpie. Kompozycja kulek proteinowych tego typu składa się z ponad 40 składników w recepturze. Kulki są bogate w białko, aminokwasy, a także najlepsze oleje rybne oraz ekstrakty płynne i proszkowe.

Charakterystyka Bolsena Squid

Kulki charakteryzuje się dobrą strukturą, a ich unikatowa receptura sprawia, że świetnie pracują w wodzie (dzięki frakcjom z mączki rakowej oraz z orzechów tygrysich). Wśród głównych składników Bolsena Squid należy wymienić: mączkę Red Crayfish, mączkę PRE-Digest, mączkę LT94, mączkę Pacific Squid, Oprócz tego w składzie znajdziemy też mączkę tygrysią, aminokwasy i różnego rodzaju ekstrakty, które doskonale uzupełniają skład.