Lin jest szczególnym gatunkiem ryby, który złowić chce dosłownie każdy wędkarz. Często osoby niepałające się wędkarstwem dziwią się, czemu akurat ta ryba i skąd wynika ten problem związany z dobraniem odpowiedniej zanęty na lina Barduta. Ja kto zatem jest z tym linem?

Dlaczego lin?

Lin jest niezwykle ostrożną i delikatną rybą. Jego łowienie wymaga nie tylko ogromnej spostrzegawczości, ale też cierpliwości i uwagi. Ryba ta potrafi być nie tylko bardzo trudno zauważalna, lecz także niezwykle wybredna, poprzez co zanęta na lina musi być bardzo dobrze i skrupulatnie dobierana.

Warto też o tym pamiętać, że lin nie żyje w pierwszym lepszy akwenie wodnym. Szczególnie dobrze jest go szukać np. w różnego rodzaju zbiornikach retencyjnych, wyrobiskach i stawach. Oczywiście jest też częstym gościem różnego rodzaju jezior.

Jaka zanęta?

Lin jest rybą nie tylko bardzo delikatną i trudną do dostrzeżenia, ale też niezwykle waleczną. Jego łowienie wymaga stosowania bardzo dobrze dobranej zanęty, która nie może być przypadkowa, ponieważ skończy się to zwyczajnie niepowodzeniem.

Idealną zanętą na lina są różnego rodzaju kulki proteinowe. Są one jednak stosunkowo drogie, dlatego też warto stosować tańszy zamiennik w postaci zanęty na karpia lub też różnego rodzaju owocowych, lub kremowych smaków. Niezwykle skuteczne wbrew pozorom jest także używanie na lina zanęt całkowicie naturalnych. Szczególnie polecić tu można znane wszystkim czerwone robaki, ale także kukurydze.