Wybierając się pierwszy raz na polowanie, prawdopodobnie czegoś się na pewno zapomni. Wszyscy pamiętają o tak podstawowej rzeczy, jak oczywiście o broni, jednak wiele dodatkowych rzeczy pozostaje w domu, co często utrudnia, lub też całkowicie uniemożliwia udanie się na polowanie.

Co wziąć ze sobą?

Polowanie nie mogłoby się odbyć bez broni. To wie każdy. Nie każdy jednak wie, żeby aby w pełni bezpiecznie używać posiadanej broni, koniecznie trzeba mieć ze sobą, chociażby środki do jej czyszczenia i konserwacji. Nie oznacza to jednak, że trzeba ją czyścić po każdorazowym strzale, jednak mimo wszystko warto takie akcesoria ze sobą zabrać.

Dodatkowo należy bardzo poważnie myśleć o pogodzie i zmieniających się warunkach atmosferycznych. Z tego powodu trzeba wiedzieć jak się na takie polowanie ubrać. Chodzenie po lesie, często w deszczu lub nawet brodząc w wodzie, jeśli zajdzie taka potrzeba, wymaga założenia wcześniej dobrej jakości odzieży.

Gdzie to kupić?

Sklep myśliwski internetowy, choć nie jest tak popularny, jak spotykane częściej na mieście sklepy, nadal skupia dużą część społeczności myśliwskiej w swoim wnętrzu. Sklepy myśliwskie wyposażone są właściwie we wszystko to, co może przydać się podczas polowania. Zakupić w nim można oczywiście środki czyszczące do broni, odpowiednie ubrania, buty i ogromną ilość różnego rodzaju mniej lub bardziej potrzebnych podczas polowania gadżetów. Jest to miejsce, które każdy myśliwy powinien odwiedzać jak najczęściej.