• Polecamy...

Czy Polska może być medycznym potentatem?

/

Turystyka medyczna przynosi szereg korzyści, które z pewnością są w stanie odczuć również Polacy. Te najbardziej istotne są związane z tym, że zarówno polskie kliniki, jak i szpitale mogą się pochwalić coraz lepszym przystosowaniem do funkcjonowania w charakterze międzynarodowym. Oznacza to, że komfort przebywania w nich systematycznie rośnie, dochodzi do zmiany sprzętu i przeobrażeń w zakresie infrastruktury. Pacjenci, którzy szukają pomocy w Polsce zatrzymują się zarówno w hotelach, jak i w pensjonatach i za każdym razem mogą liczyć na to, że będą to miejsca, w których zaproponowane zostanie im wsparcie stojące na najwyższym poziomie.

Polska może mówić zresztą o szansie, aby dzięki turystyce medycznej osiągnąć pozycję regionalnego lidera. Nie musi być to jednak zadanie proste, ten sam kierunek obrali już bowiem Czesi i Węgrzy. Zarówno jedni, jak i drudzy nie tylko podnoszą jakość oferowanych przez siebie usług, ale również stawiają na działania o charakterze marketingowym, Polska nie może więc liczyć na to, że nawet bez promocji będzie porównywalnie atrakcyjna.

Nie tylko kraje znajdujące się w Europie cieszą się zresztą ogromnym zainteresowaniem, o dużej popularności turystyki medycznej można więc mówić również w kontekście państw takich, jak Indie, Tajlandia oraz Malezja. Polska może więc podążać śladami tych państw, które mają nieco większe doświadczenie już choćby po to, aby minimalizować ryzyko popełnienia typowych dla nich błędów.