• Polecamy...

Wzrost popularności chirurgi plastycznej w Polsce.

/

Chirurgia plastyczna stałą się jednym z głównych motywów wyjazdów w celu tak zwanej turystyki medycznej, czyli połączenia wyjazdu wypoczynkowego z wizytami w gabinetach i klinikach lekarskich. Pacjentki – turystki przybywają głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Irlandii. Można śmiało stwierdzić, że zabiegami cieszącymi się największa popularnością są operacje powiększenia i zmniejszenia piersi. Koszt takiej operacji w Anglii to około 20 tysięcy złotych, w Stanach Zjednoczonych to około 30 tysięcy złotych, natomiast w Polsce prywatne kliniki oferują swoje usługi za 8 tysięcy złotych.

Porównując takie koszty, trudno się dziwić dlaczego turystyka medyczna tak mocno wzrosła w ostatnich latach w naszym kraju. Innymi popularnymi zabiegami są korekcja uszu, powiek, nosa, liposukcja czy lifting twarzy. W tych przypadkach koszty również są dużo niższe w porównaniu do innych krajów europejskich. Ceny zabiegu liposukcji brzucha to koszt od 3 do 7 tysięcy złotych, czyli nawet o połowę mniej niż w klinkach niemieckich czy angielskich, a jakość zabiegu i sprzęt medyczny są na takim samym lub wyższym poziomie. Przyciąga to wielu turystów z krajów unijnych, ale także zza wschodniej granicy. Innymi zabiegami cieszącymi się dużą popularnością, są zabiegi ortopedyczne.

Operacje stawów i rehabilitacja Bardzo często Niemcy czy Brytyjczycy decydują się na wymianę stawów kolanowych czy biodrowych w naszym kraju, po pierwsze z powodu bardzo dobrej opinii naszych lekarzy, a po drugie z powodu nieporównywalnie niższych cen. Różnice w cenie dotyczą także zabiegów dotyczących reperacji stóp, łokci, nadgarstków i stawów skokowych. Wielu z zagranicznych turystów medycznych przekonało się również do zabiegów rehabilitacyjnych prowadzonych w Polsce, pod okiem znakomitych specjalistów z użyciem sprzętu najwyższej jakości. Wszystko to sprawia, że turystyka medyczna staje się w naszym kraju jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki, a pozytywne prognozy na jej rozwój w kolejnych latach, sprawiają, że chcemy inwestować i promować się w tej dziedzinie coraz mocniej.