• Polecamy...

Jak poprawić popularność turystyki medycznej w Polsce?

/

Nasz kraj cieszy się coraz większą popularnością wśród cudzoziemców odwiedzających Polskę po to, aby skorzystać z usług medycznych. W tym kontekście największą popularnością już od dawna cieszy się przede wszystkim chirurgia plastyczna, choć nie brakuje również osób kierujących się do gabinetów stomatologicznych. Liczby systematycznie rosną, należy jednak podkreślić, że nadal nie mamy podstaw do tego, aby czuć się potentatami w zakresie medycyny zdrowotnej zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę drzemiące w nas możliwości.

Największym problemem wydaje się to, że Polska nie inwestuje w promowanie usług tego rodzaju, a już z całą pewnością nie robi tego w sposób zorganizowany, a więc ten, który przynosi najlepsze rezultaty. Dziś nie ma nas nawet w rankingu dwudziestu największych dostawców usług medycznych, co nie napawa optymizmem. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że nie interesujemy się tym, w jaki sposób zaciekawić naszą ofertą turystów.

Okazuje się, że goście z zagranicy zwracają uwagę na certyfikaty potwierdzające wysoki poziom usług przychodni i szpitali, tymczasem polskie placówki służby zdrowia wcale nie dążą do ich uzyskania. O tym, że warto walczyć najlepiej świadczy to, że niskie ceny naszych usług mogą okazać się szczególnie chwytliwym argumentem.