• Polecamy...

Wyjazdy po zdrowie- czyli turystyka medyczna.

/

Turystyka medyczna jest światowym trendem, coraz bardziej popularnym wśród wielu krajów europejskich, ale nie tylko. Szacuje się, że w ubiegłym roku Polskę mogło odwiedzić około 300 do 400 tysięcy zagranicznych turystów w celach turystyki zdrowotnej. Z roku na rok liczba ta wzrasta i można się spodziewać, że w kolejnym roku liczba ta wzrośnie średnio o kolejne 10 - 15 %. Do Polski do tej pory najchętniej przyjeżdżali Brytyjczycy i Niemcy, ale nie brakuje również Norwegów, Duńczyków czy Szwedów. Głównym powodem dla którego turyści medyczni decydują się przyjechać do nas są koszty związane z usługami medycznymi, ale także fakt że u nas leczenie jest szybsze, nasi lekarze są specjalistami na bardzo wysokim poziomi, znają języki obce, a sprzęt medyczny jakim się posługują nie odbiega jakością i poziomem od tego w krajach zachodnich.

W Wielkiej Brytanii służba zdrowia przechodzi poważny kryzys, a nasi polscy lekarze, którzy pracują w angielskiej służbie zdrowia przekonali do siebie nie tylko rodaków, ale i wyspiarzy swoją fachowością, jakością usług oraz poziomem cen jakie oferują. To samo dzieje się w Irlandii, Szkocji, Niemczech, Holandii czy Norwegii. Niedawno w Anglii zostały ogłoszenie wyniki statystyk, z których wynika, że liczba anglików zainteresowanych wyjazdem w celu medycznym wzrosła trzykrotnie i jest to już liczba około dwustu tysięcy osób, choć może się okazać dużo wyższa, a wiele spośród tych osób trafia do polskich klinik i gabinetów lekarskich. Turystyka medyczna to połączenie wypoczynku z zabiegami i usługami medycznymi, które regenerują nasze zdrowie lub poprawiają wygląd. Turyści medyczni najczęściej szukają specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej, stomatologii, onkologii, kardiologii, okulistyki, a kobiety ginekologów.

Tanie loty ze względu na turystykę medyczną Dzięki coraz lepiej rozwiniętej infrastruktury drogowej i usługom tanich linii lotniczych, przyjazd do naszego kraju nie wiąże się z wysokimi kosztami, a czas przejazdu i zakwaterowania jest stosunkowo krótki. Ceny noclegów w hotelach czy w uzdrowiskach są przystępne, a podliczając ogólne koszty razem z cenami usług medycznych to są one jak najbardziej konkurencyjne w porównaniu do cen jakie oferowane są w Anglii czy w Niemczech. Niektóre zabiegi są tańsze w naszym kraju nawet o 60-80% w porównaniu do klinik zachodnich. Bardzo ważne jest również to, że zagraniczni goście nie mają kłopotów z komunikacją językową w naszym kraju, wszystkie informacje i obsługa są w ich rodzimym języku.

Powstało wiele profesjonalnych firm które oferują profesjonalny serwis turystyki medycznej w Polsce, są rewelacyjnie przygotowane i językowo i merytorycznie do prowadzenia tego typu usług. Duże możliwości leczenia poza granicami kraju daje także karta EKUZ, która umożliwia dofinansowanie niektórych zabiegów, a jest jak najbardziej respektowana w Polsce. Coraz częściej również Polacy wyjeżdżają do innych krajów w calu przeprowadzenia zabiegów medycznych, np. do Czech w celu usunięcia zaćmy.