• Polecamy...

Analiza możliwości Polski w kontekście turystyki medycznej

/

5Najnowsze dane statystyczne mówią o tym, że obecnie poza granicami naszego kraju może pracować nawet około dwóch milionów Polaków. Zdecydowana większość szuka pracy w Wielkiej Brytanii i Niemczech, nie ma jednak państwa, w którym nie istniałaby choćby niewielka kolonia. Mamy do czynienia z osobami, które spędzają większość czasu w krajach, w których pracują, raz na jakiś czas pojawiają się jednak w swoich rodzinnych stronach. To właśnie wówczas wyjątkowo chętnie korzystają z usług prywatnych, nie można bowiem zaprzeczyć, że w Polsce stoją one na bardzo wysokim poziomie.

Turystyka medyczna nie dotyczy jednak wyłącznie emigrantów zarobkowych z naszego kraju. Jest charakterystyczna również dla innych obywateli Europy Zachodniej, a o jej dynamicznym rozwoju możemy dziś mówić w odniesieniu do całej Unii Europejskiej. Polska może być przy tym szczególnie dumna, nie ma bowiem przesady w twierdzeniu mówiącym o tym, że staje się jednym z liderów wspomnianej branży. Zaskoczeniem nie powinno być również to, że wcale nie dzieje się tak bez przyczyny.

Na pierwszy plan wysuwa się znakomicie wykwalifikowana kadra stająca się już od jakiegoś czasu jednym ze znaków rozpoznawczych polskich klinik. Nie można jej nie docenić, stanowi ona bowiem gwarancję wysokiej jakości oferowanych usług. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że ich ceny są nieporównywalnie wyższe niż te, z którymi mamy do czynienia w Europie Zachodniej, a przecież wiele osób lecząc się zwraca uwagę na każdą możliwość obniżenia kosztów, jaka się pojawia.

Polskie kliniki medyczne Mówiąc o dyscyplinach medycznych, które cieszą się w tym kontekście największą popularnością, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na stomatologię. Wiele walorów posiadają jednak również zabiegi okulistyczne, chirurgia plastyczna, a także kardiochirurgia. Niektóre kliniki w Polsce odnotowują też systematyczny wzrost zainteresowania ze strony tych klientów, którym zależy na poddaniu się laserowej korekcji wzroku. I to nie powinno dziwić, mamy bowiem do czynienia z zabiegiem, który gwarantuje zapomnienie o konieczności stosowania okularów i soczewek.