• Polecamy...

Dlaczego turystyka medyczne w Polsce tak dobrze się rozwija?

/

Jeszcze kilka lat temu postrzeganie Polski jako kraju, który może wzbudzać zainteresowanie jako podmiot istotny z punktu widzenia rozwoju turystyki medycznej wydawało się posunięciem nie tylko dość nierozsądnym, ale nawet zaskakującym. Okazuje się jednak, że zmiany dokonujące się na naszych oczach są spektakularne, a tym samym coraz mniejszym zaskoczeniem staje się dla nas to, że turyści odwiedzający Polskę myślą nie tylko o wypoczynku i zwiedzaniu, ale również o usługach medycznych. Z roku na rok mamy im zresztą coraz więcej do zaoferowania.

Tu warto zwrócić uwagę choćby na personel medyczny, dla którego charakterystyczne jest to, że jest coraz lepiej wykształcony. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że ceny oferowane w naszym kraju można uznać za konkurencyjne w porównaniu z tymi, które są charakterystyczne dla innych państw europejskich. Turystyka medyczna ma zresztą znaczenie na tyle duże, że coraz częściej mówi się o niej jako o bardzo ważnej gałęzi gospodarki w naszym kraju. Rośnie liczba turystów, a jednocześnie systematycznie powiększa się liczba obsługujących ich placówek medycznych.

Czy polscy lekarze są dobrze wykwalifikowani? Coraz częściej mówi się zatem, że właśnie ten sektor jest najbardziej rozwinięty, a wprowadzanie nowoczesnych technologii może przyczynić się wyłącznie do dodatkowego wzrostu jego popularności. Same koszty zabiegów wykonywanych w Polsce to oczywiście podstawowy argument trafiający do przekonania zagranicznym turystom medycznym. W porównaniu z tymi, z którymi mamy do czynienia na zachodzie kontynentu są one od czterdziestu do osiemdziesięciu procent niższe.

Osoby, które poważnie zastanawiają się nad leczeniem w Polsce podkreślają również, że w ślad za wysokim standardem polecanych im usług podąża dość krótki czas oczekiwania na ich realizację. Już choćby dlatego tak często spojrzenia gości z zachodu Europy kierują się w stronę Polski. Sporo dobrego robi również zatrudniony w kolejnych klinikach personel medyczny. Ten jest nie tylko dobrze wykształcony, ale również zna języki obce sprawiając, że pobyt za granicą nie stanowi dla gościa z zachodu kontynentu powodu do niepokoju.